Fakulta stredoeurópskych štúdií

Fakulta stredoeurópskych štúdií Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre rozvíja svoju činnosť v duchu multikulturalizmu a vzájomného porozumenia.

Základným poslaním fakulty je poskytnúť kvalitnú teoretickú prípravu, ale aj praktické skúseností a zručnosti, potrebné pre aktívnu účasť v rozvoji vedeckého, hospodárskeho a spoločenského života. V súlade s uvedeným cieľom fakulta pripravuje vysoko erudovaných pedagógov pre školy s vyučovacím jazykom maďarským, ale aj jazykovo všestranne pripravených odborníkov, ktorí sú schopní uplatniť sa v rôznych oblastiach kultúry, verejnej správy, cestovného ruchu a 3. sektora.

V zmysle prvého štatútu fakulty poslaním fakulty je príprava učiteľov pre školy s vyučovacím jazykom maďarským a príprava odborníkov vo schválených odboroch vedy, kultúry, umenia, verejnej správy, sociálnej sféry a služieb. Svoj výskum uskutočňuje v oblasti vzdelávania a kultúry najmä s ohľadom na problematiku národnostných menšín a regionálne potreby.